برخی از حالات دینی، عقیدتی و مذهبی جهانیان قبل از بعثت نبی رحمت صلی الله علیه و سلم (بخش سوم)

برخی از حالات دینی، عقیدتی و مذهبی جهانیان قبل از بعثت نبی رحمت صلی الله علیه و سلم
(بخش سوم)

*اوضاع دینی عرب ها*
اما اوضاع دینی عرب ها قبل از بعثت چگونه بود؟ آلوده گشتن باورها و اعتقادات عربان پیش از اسلام به باورهای غیر توحیدی در فروترین گونه بود که نه تنها هر دودمان و دربار و منطقه بلکه حتی در هر خانه ای نیز بتی مخصوص و منحصر وجود داشت.
رواج و شیوع بت پرستی در میان عرب های زمان جاهلیت به گونه ای بود که خانه ی خدا و پیرامون آن را که حضرت ابراهیم علیه السلام تنها برای عبادت و بندگی خداوند خالق و آمر بنا نهاده بود؛ در آن خانه نیز سیصد و شصت بت قرار داشت.
عربان مشرک، رفته رفته به بندگی گونه های مختلفی از سنگها روی آوردند؛ آنان هم چنین معبودان از جنس فرشتگان الهی و جنیان و ستارگان برای خود برگزیده و بر این باور بودند که فرشتگان دختران خداوندِ خالق و آمر بوده و جنیان نیز انباز و شرکای خداوند هستند (نعوذ بالله) و از همین رو به عبادت و بندگی آنان روی آورده و آنان را پرستش می کردند.

… ان شاء الله ادامه دارد.

📚برگرفته از کتاب زندگانی پیامبر صفحه؛ ص ۶.

🗄کانال رسمی شیخ الحدیث‌ مولانا محمدگل حفظه الله

سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حکم ریختن گلاب بر روی قبر

چ شهریور ۱۹ , ۱۳۹۹
برخی از حالات دینی، عقیدتی و مذهبی جهانیان قبل از بعثت نبی رحمت صلی الله علیه و سلم (بخش سوم) *اوضاع دینی عرب ها* اما اوضاع دینی عرب ها قبل از بعثت چگونه بود؟ آلوده گشتن باورها و اعتقادات عربان پیش از اسلام به باورهای غیر توحیدی در فروترین گونه […]