به هر اندازه توان و وقت داري قرآن  را تلاوت كن

شخصي بيان مي كند: مدت طولانی در كار مهمي مشغول بودم و در اين مدت فكر و وقت خود را ضایع کرده و فرصت  نكردم صفحه ی از «قرآن عظیم الشأن» را تلاوت كنم و بر این کار خود بسیار ناراحت و پشيمان بودم. البته خودرا دل داری میدادم که مشغول کار خیر هستم، و این روزها موقتی اند و خواهند گذشت. بر همین منوال روز های زیادی گذشت، تا روزی قرآن را باز کردم و ناگهان چشمم بر اين  (آیه سوره مزمل) بر خورد كرد.  كه خداوند متعالي مي فرمايد ” فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ ۚ عَلِمَ أَن سَيَكُونُ مِنكُم مَّرْضَىٰ ۙ وَآخَرُونَ يَضْرِبُونَ فِي الْأَرْضِ يَبْتَغُونَ مِن فَضْلِ اللَّهِ ۙ وَآخَرُونَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ ۖ فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنْهُ”..

ترجمه:

پس آن مقدار از قرآن را (در نماز) بخوانید که برایتان میسّر است. خدا می‌داند که کسانی از شما بیمار می‌شوند، و گروهی دیگر برای جستجوی روزی و به دست آوردن نعمت خدا در زمین مسافرت می‌کنند، و دسته دیگر در راه خدا می‌جنگند. لذا آن مقدار که برایتان ممکن است و توانائی دارید (در نماز شبانه) قرآن بخوانید.

خدایا این چه ندای زیبایست: اي بنده من تو را طلب رزق و حتی جهاد در راه من از تلاوت کلام من باز ندارد، زیرا اگر چه اعمال تو كم اما مداوم باشد از تو قبول کرده و ازكوتاهي هاي تو در گذر می نمایم.

زماني كه كار هاي دنیا بر شما سنگینی كرد و شما را خسته ساخت  پس هر آنچه میسر شد قرآن تلاوت كنيد

حتی اگر شد يك صفحه و بيشتر از آن زیرا که خداوند در هر حال (در دنيا و آخرت) برای شما کافی است.

پس در هنگام هر گونه مشكل و سختي خدا را ياد كن(با تلاوت قرآن).

سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سیرت پیامبر اکرم از سرمایه‌های بزرگ و ماندگار مسلمانان است

ی آبان ۱۸ , ۱۳۹۹
شخصي بيان مي كند: مدت طولانی در كار مهمي مشغول بودم و در اين مدت فكر و وقت خود را ضایع کرده و فرصت  نكردم صفحه ی از «قرآن عظیم الشأن» را تلاوت كنم و بر این کار خود بسیار ناراحت و پشيمان بودم. البته خودرا دل داری میدادم که […]