شیخ الاسلام مایه فخر و ناز اهلسنت

✍🏻…نذیراحمد ریگی استاد حوزه علمیه مخزن العلوم خاش

☝️نمونه مختصری از جمله‌های زیبا و کوتاه اما پر معنایی که همیشه و بخصوص این روزها جوانان و شیفتگان حضرت شیخ الاسلام حفظه الله استوری و وضعیت گذاشته و به نوعی نسبت به ایشان ابراز احساسات می‌کنند.

🔻پس از آن که شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه الله تعالی ندای عدالت‌خواهی را از تنها رسانه اهلسنت – تریبون نماز جمعه در ۱۷ بهمن ۹۹- سر‌ دادند و از روی دلسوزی و خیرخواهی نکات مهمی را یادآور شدند، متأسفانه گروه اندکی در استان برآشفته شدند و این نصایح دلسوزانه و حکیمانه را مغرضانه تصور نموده و مطالبی را به زبان آوردند که شایسته جایگاه خودشان نبود و کلماتی را ایراد کردند که به دور از شأن و منزلت و جایگاه مولانا عبدالحمید بود شخصیتی که برای همگان بعنوان پرچمدار و طلایه‌دار وحدت در کشور شناخته شده است.

🔸بنده در پای صحبت‌های مولانا حضور داشتم و بند بندِ سخنان مولانا را بخاطر دارم که با متانت تمام و با صراحت لهجه و با چهره‌ای گشاده، مطالبی را در خصوص سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان نمودند و دلائل ناراضگی مردم را از رژیم گذشته برشمردند که بحق برای امثال بنده که تقریباً هم سن و سال انقلاب هستم تازگی داشت و تا به‌حال از زبان کسی دیگر نشنیده بودم.
مولانا در بخشی از سخنانش یکی از دلایل مهم اعتراضات عمومی مردم بر نظام شاهنشاهی را فشارهای متعدد بر طیف‌های مختلف جامعه و عدم توجه رژیم سابق به خواسته‌های علما و مردم و تبعید و زندانی کردن علما و پیشوایان مذهبی برشمردند که بعدها باعث حسرت شاه شد و از کرده خویش پشیمان گشت.

همچنین مولانا خواستار توقف اعدام‌ها در کشور و استان و تجدید نظر در روند اجرایی پرونده‌های آنان شده این نکته را یاد آور شدند که مسئولین باید انتقادپذیر باشند و با سعه صدر مسائل کشور را دنبال کنند و در انتقادها هم توهینی صورت نگیرد.

و در پایان، مطالبات برحق و قانونی جامعه اهلسنت کشور را که خواسته همه اهلسنت می‌باشد، متذکر شدند و خواستار اجرای مساوات و برابری در واگذاری مسئولیت‌های کلان کشوری و برداشته شدن بند عدم اجازه کاندید شدن افرادی از دیگر مذاهب (غیر شیعه) در سمت ریاست جمهوری شدند.

✅مولانا عبدالحمید زبان گویای اهلسنت هستند و سخنان حکیمانه ایشان از روی خیرخواهی بوده و هست و مطالباتی فراتر از قانون نیست بلکه خواسته‌های ایشان، خواسته‌های جامعه اهلسنت است.

♦️لذا می‌طلبد مسئولین امر افرادی را که نسنجیده موضع‌گیری می‌کنند و بر طبل اختلاف ندانسته یا از روی غرض‌ورزی می‌کوبند، هشدار داده و توجیه کنند تا از ایجاد دو دستگی و اختلاف و توهین جلوگیری شود و به وحدت شیعه و سنی در داخل و خارج استان لطمه‌ای وارد نشود.

#سرتاج علما
#فخر اهلسنت
#منادی توحید و وحدت
#خار چشم دشمنان
#محبوب قلب‌ها
#سردار دلها
#دلسوز امت
#خیرخواه انسانیت
#حامی مستضعفین عالم
#زبان گویای اهلسنت
#عدالت خواه بی بدیل
#یاور مظلومین
#حضرت عشق

✍🏻…نذیراحمد ریگی استاد حوزه علمیه مخزن العلوم خاش

سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۴ نکته درباره حادثه سراوان/ چرا به پاکستان اعتراض نمی کنید؟/ اطلاع رسانی با تاخیر یعنی بی اعتباری

پ اسفند ۷ , ۱۳۹۹
✍🏻…نذیراحمد ریگی استاد حوزه علمیه مخزن العلوم خاش ☝️نمونه مختصری از جمله‌های زیبا و کوتاه اما پر معنایی که همیشه و بخصوص این روزها جوانان و شیفتگان حضرت شیخ الاسلام حفظه الله استوری و وضعیت گذاشته و به نوعی نسبت به ایشان ابراز احساسات می‌کنند. 🔻پس از آن که شیخ […]