📄بیانیه‌ی مدیر داخلی حوزه علمیه مخزن‌العلوم شهرستان خاش در مورد اتفاقات اخیر استان سیستان و بلوچستان

✏️میخواهم لَختی قلم را بگریانم، اما قلم را یارای نوشتن و قلب را یارای تپیدن نیست

ای زبردستِ زیردست آزار
گرم تا کی بماند این بازار
به چه کار آیدت جهان داری
مُردنت بِهْ که مردم آزاری

❇️چهارم بهمن۹۹ شاهد حادثه‌ی تلخ و ناگوار تخریب پایه‌های مسجدجامع ایرانشهر بودیم که دل هر آزادمردی را به لرزه درآورد و در حین پیگیری علما و بزرگان برای احقاق حق و روشن شدن قضیه و برآورده شدن خواسته‌ی مردم برای ساخته شدن مجدد مسجد، شاهد حادثه‌ای دیگر در ۲۴بهمن بودیم که توسط امام جمعه زابل اسائه‌ی ادبی به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید (حفظه الله) صورت گرفت و دل همه را اعم از شیعه و سنی به درد آورد.

برای همگان مشخص است که حرمت آبروی مسلمان از حرمت خانه‌ی خدا به مراتب بیشتر است.

🌀هر دم ازین باغ بری می‌رسد، تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد.

……….زانکه بلا ز هر دری می‌رسد.

⛽و اما در چهارم اسفند ۹۹ حادثه‌ای بس ناگوار در شهرستان سراوان اتفاق افتاد و باعث ریخته شدن خون افراد بی‌بضاعتی شد که از روی ناچاری نه از روی شکم‌سیری(لاپ‌سیری) در پی لقمه نانی برای زن و فرزندان خویش با زحمات و مشقات و بی‌مهری‌های فراوان در آنسوی سراوان(مرز شمسر) در حال تردد بودند که بدون دلیل مورد تیراندازی قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

🕋ابن عمر(رض) روایت میکند که رسول الله(ص) را دیدم در حال طواف کعبه خطاب به کعبه می‌فرمودند: چه قدر پاک هستی و چه قدر بویت پاکیزه و معطر است، چه قدر با عظمت هستی و چه قدر احترامت بزرگ است، اما سوگند به ذاتی که جان محمد در دست اوست، *همانا حرمت مؤمن در نزد خداوند متعال از حرمت و احترام تو بزرگتر است. (حرمت) مال و خون وی و همچنین حرمت اینکه جز گمان خیر به او نداشته باشیم.
بنابراین حفظ جان مسلمانان در برابر حوادث از ضروریات شریعت اسلام است چه برسد به بهانه‌های واهی و بعنوان اغتشاش‌گر و…به قتل رسانیده شوند.

🛢️سوخت‌بری اگر شغل نیست، قاچاق هم نیست اگر قاچاق می‌بود، چرا سازمان‌یافته صدها تانکر از استان‌های همجوار بارگیری می‌شوند و با مجوز توسط مافیای سوخت از گذرگاه‌ها عبور می‌کنند.

قربانت شوم خدا
یک بام و دو هوا

🪐بی انصافیست که مردم عادی را اغتشاشگر و وابسته به گروهک بدانیم و خونشان را رایگان پایمال کنیم.

⚖️مردم منتظر تصمیم منصفانه و اجرای عدالت و اشد مجازات برای عاملین جنایت از سوی مراجع قضایی و مسئولان عالی رتبه امنیتی هستند تا خدای ناکرده شاهد بی‌عدالتی و بی‌مهری واقع نشوند و غافل نشویم که روزی باید پاسخگوی خداوند قهار باشیم.

✍🏻 نذیراحمد ریگی (نهم اسفند ۹۹ مخزن‌العلوم خاش)

سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترور یکی دیگر از علمای سرشناس افغانستان در کابل

ی اسفند ۱۷ , ۱۳۹۹
✏️میخواهم لَختی قلم را بگریانم، اما قلم را یارای نوشتن و قلب را یارای تپیدن نیست ای زبردستِ زیردست آزار گرم تا کی بماند این بازار به چه کار آیدت جهان داری مُردنت بِهْ که مردم آزاری ❇️چهارم بهمن۹۹ شاهد حادثه‌ی تلخ و ناگوار تخریب پایه‌های مسجدجامع ایرانشهر بودیم که […]