آغاز رسمی دروس حوزه علمیه مخزن العلوم شهرستان خاش در سال تحصیلی ۱۴۰۰

✅آغاز رسمی دروس حوزه علمیه مخزن العلوم شهرستان خاش در سال تحصیلی ۱۴۰۰

◻️صبح روز دوشنبه مورخ ۱۲/ ۳/ ۱۴۰۰ اولین درس حدیث صحیح بخاری توسط شیخ الحدیث مولانا محمدگل کرمزهی مدیریت محترم حوزه علمیه مخزن العلوم شهرستان خاش قرائت گردید.

◻️این جلسه که در درالافتاء حوزه برگزار شد. ابتدا با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید آغاز شد و بعد از خواندن اولین حدیث توسط یکی از طلاب دوره حدیث، جناب شیخ الحدیث مولانا محمدگل پیرامون فضایل علم و علماء سخنانی را ایراد نمودند که در ذیل به گزیده‌ای از آن سخنان اشاره خواهد شد:
◻️ در این جهان هیچ کس از کسب علم و دانش بی‌نیاز نیست زیرا اگر کسی از این نعمت، بی‌نیاز می‌بود پیامبر اولوالعزمی مانند حضرت موسی علیه السلام با آن کمال و درجه بلند علمی به این منظور، سر به دریا نمی‌زد تا کمی از علومی را که خداوند متعال نصیب حضرت خضر علیه السلام کرده بود حاصل نماید؛ چنانکه عاجزانه از او می‌خواهد: «هل أتبعک ‌علی أن تعلمن مما علمت رشدا».
◻️یا چون از عبدالله بن مبارک می‌پرسند که با این درجه بلند علمی تا به کی به دنبال کسب علم و دانش خواهی بود؟ در جواب عرض می‌کند که تا وقت موت.
◻️از روایات نیز معلوم است که نبی مکرم اسلام هیچ‌گاه اصحابش را به کسب دنیا و ثروت اندوزی تشویق نکرده است بلکه همواره آنان را به کسب علم و دانش وادار نموده و سعی داشته است تا بیشتر از هر چیز دیگری متوجه اعمال اخروی باشند حتی که در حدیثی در مورد خودشان همین مطلب را عنوان کردند که الله متعال مرا به کسب پست و مقام دنیا دستور نداده است بلکه دستور داده تا به تسبیح، تحمید و تکبیر او پرداخته و تا دم مرگ به عبادت پروردگارم مشغول باشم.
◻️ این جلسه با دعای خیر این استاد بزرگوار به پایان رسید.

✍️ عبدالرحمن مرادزهی

سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بیانیه در حمایت از تصمیم شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید حفظه الله تعالی

پ خرداد ۲۷ , ۱۴۰۰
✅آغاز رسمی دروس حوزه علمیه مخزن العلوم شهرستان خاش در سال تحصیلی ۱۴۰۰ ◻️صبح روز دوشنبه مورخ ۱۲/ ۳/ ۱۴۰۰ اولین درس حدیث صحیح بخاری توسط شیخ الحدیث مولانا محمدگل کرمزهی مدیریت محترم حوزه علمیه مخزن العلوم شهرستان خاش قرائت گردید. ◻️این جلسه که در درالافتاء حوزه برگزار شد. ابتدا […]